Okulda öğrenciye öğretim çalışmalarından ayrı, sınıf öğretimi dışında sağlanan ve onun kişiliğinin duygusal ve toplumsal yanları ile sağlıklı bir şekilde gelişmesine hizmet eden etkinlikleri kapsar. Ö.K.H. çağdaş örgün eğitimin bölünmez bir parçası; öğretim ve yöntem faaliyetlerden ayrı ancak onlara paralel olarak fonksiyon gösteren bir hizmetler grubudur.

Öğrenci Kişilik Hizmetlerinin Amacı Þ Eğitim süreci içinde bu hizmetlerin amacı, bireyin eğitiminden en olumlu bir şekilde yararlanarak; her yönüyle tüm olarak gelişmesine ve sağlıklı bir kişilik kazanmasına olanak sağlayacak eğitim ortamını yaratmaktır.

Öğrenci Kişilik Hizmetlerinin Kapsamı Þ Öğrenci Kişilik Hizmetleri genellikle öğrencilerin barınma, beslenme, sağlık, serbest zamanlarını değerlendirme gibi ihtiyaçlarını giderecek yardımlar yanında onların gizil güçlerini geliştirme, yetenek ve ilgilerine uygun okul ve meslek seçme, insanlarla daha iyi ilişkiler kurabilme gibi kişilik gelişimleri ve uygun sorunlarının çözümü için yapılacak yardımları kapsar. 

 Öğrenci kişilik hizmetlerinin kapsamı şu şekilde gösterebiliriz.

 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: